Дмитро Павличко – Передмова

“Все русскому мечу подвластно”
О. Пушкін.
“Кавказский пленник”

“Россия – государство не торговое и не земледельческое,
а военное, и призвание его быть грозою света”.
Микола I

Війна Росії проти Чечні розкрила перед світом до найпотаємніших глибин суть московської імперської ідеї. Отже, в ім’я цілісності наддержави, будованої протягом століть царями та зміцнюваної генсеками на крові підкорених народів, можна – вважають нинішні кремлівські лідери – знищити неслухняну чеченську націю, якій, бачте, заманулося стати впорівень із своїми державними сусідами. Московські “кравці” добряче набили руку на перекроюванні чужих земель і набули віртуозної вправності приписувати свій агресивний націоналізм тим, хто прагне для свого народу такої ж національної свободи, яку мають росіяни. На щастя, є чесні люди і серед росіян, але, скажемо правду, їх надто мало на великий народ, що дав світові багатьох геніїв, але ніяк не спроможеться вийти з-під влади шовіністів і диктаторів.

Війна Росії проти Чечні явила світові не тільки байдужість обивателів, а й лицемірність великих політиків. Ніхто із всемогутніх володарів не підніс свого голосу на захист чеченської нації. Отже, незважаючи на часткових розвал “імперії зла”, світ так і не зробив вирішального кроку – в напрямі до вселюдської справедливості. Фашизм гітлерівського зразка живе і діє там, де російські шовіністи намагаються реалізувати на завойованих і чужих територіях гасло: “Ein Folk, ein Reich, ein Fuhrer!”

Рядки цієї книжечки – це біль мого сумління, рана мого серця; це – само запитання: чи така вже благородна Європа і чи така вже справжня наша свобода, коли на наших очах коїться цей кривавий злочин, а ми вдаємо, що не бачимо й не чуємо нічого? Це – там само поклін чеченському народові, який зірвав маску з імперської Москви, показав людству її звірячий оскал і героїчною боротьбою заклав міцні фундаменти своєї самостійної держави.

11.05.1995 р.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Дмитро Павличко – Передмова вірш.